پیچ گوشتی برقی چگونه کار می کند؟

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

نام پیچ گوشتی برقی توانایی های این ابزار را بیان می کند.برای بستن پیچ های بلند و کوتاه و حتی داخل سخت ترین چوب ها کاربرد دارد.

پیچ گوشتی برقی چگونه کار می کند؟

پیچ گوشتی برقی

این ابزار بوسیله ی حرکت چکشی نیروی گشتاوری بسیار زیادی حتی نسبت به دریل‌های مخصوص می تواند تولید کند. مزیت بزرگ دیگر این است که نیروی گشتاوری از حرکت چکشی به شما منتقل نمی شود. این پیچگوشتی‎ها‎ غالبا برای سوارخ کردن مورد استفاده قرار می‎گیرد و در کارهای صنعتی و کارگاه‎ها‎ی کوچک متداول می‎باشند. در پاره‎ای از پیچگوشتی‎ها‎ی برقی، یک باتری تعبیه شده که شارژ شدن آن را امکانپذیر می‎کند.
نیازی به فشار نیست که بیت با سر پیچ گوشتی به هم محکم چسبیده باشند به این خاطر که احتمال سر خوردن،آسیب بیت درایور و نوک پیچ گوشتی بسیار کم است.در جاهایی که دریل ها به راحتی قابل استفاده نیستند فقط با یک دست خود می توانید کار خود را انجام دهید.یکی دیگر از مزیت های بزرگ این وسیله سریع بودنش می باشد.محور این پیچ گوشتی تقریبا دو برابر سریعتر از دریل های عادی می باشد.یعنی اینکه بستن پیچ های خیلی بلند(15 سانتی متر یا بیشتر)زمان کمتری می گیرد.اما پیچ گوشتی های برقی سبک تر از دریل می باشد و این مزیت زمانی خودش را نشان می دهد که می خواهید کارهای سقفی انجام دهید یا تعداد زیادی پیچ ببندید.
تنها نقطه ضعف این ابزار قیمت بالا و صدای زیادش می باشد که این عوامل ممکن است استفاده ی آن را توسط پیمانکاران محدود کند. به خاطر داشته باشید که تمام پیچ گوشتی‌های برقی دارای سری چهار گوش می باشند پس بنابراین بیت، تبدیل و نوک پیچ گوشتی لازمه ی ابزار را دارند.
این وسیله به شما امکان انتخاب باطری، مدل و ولتاژ آن را می دهد .در کل باطری لیتیومی نسبت به باطری نیکل کادمیومی به خاطر توانایی شارژ باطری برتر می باشد.اگر می خواهید کارهای سنگین انجام دهید ولتاژ 18 تا 20 مناسب است.برای انجام کارهای معمولی و متوسط از مدل 12 ولتی استفاده کنید که آن هم دارای عملکردی فوق العاده می باشد.

روش نگهداری پیچ گوشتی برقی

نگهداری و مراقبت از این نوع پیچگوشتی همچون استفاده و کاربرد صحیح آنها،اهمیت زیادی دارد. پیچگوشتی های برقی دارای چندین قطعه می‎باشد که عبارتن از چراغ LED، سوییچ روشن و خاموش کردن LED، نگهدارنده سری‎ها‎ی پیچگوشتی، روکش دسته و باتری. گفته می‎شود باتری مهمترین قسمت از پیچگوشتی های برقی را تشکیل می‎دهد که در صورتی که بلا استفاده بماند، به صورت خودکار شارژ  خود را از دست می‎دهد و از عمر آن کاسته می‎شود.
هنگام انتخاب پیچ گوشتی های برقی حداکثر نیروی گشتاوری تولید شده،سرعت محور و راحتی آن را بسنجید.از ویژگی های دیگری که شاید مورد علاقه ی شما باشد می توان به تور دریل و قابلیت تعویض باطری نام برد که تطبیق پذیری، ظرفیت و راحتی وسیله را افزایش می دهد.هنگام مقایسه قیمت به خاطر داشته باشید که مشخصات آن را به طور کامل بخوانید چون این ابزار قرار است کارهای زیادی را برای شما انجام دهد.

نظرات

 
   
 
Captcha