همه چیز در باره رنگ پاش برقی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

پیستوله برقی یا به عبارتی دیگر رنگ پاش برقی یک تکنیک فوق العاده نوین و کاربردی برای رنگ پاشی انواع محیط است . این دستگاه ، یک اسپری در یک پوشش معمولا پلاستیکی یا فلزی است که مقداری هوا درون خود ذخیره می کند . شایع ترین عملکرد پیستوله های برقی ، ذخیره هوا در مخزن خود و تبدیل آن به ذرات پودر شده و سپس ذرات رنگی می باشد . در این مقاله سعی می کنیم توضیحات کاملتری نسبت به پیستوله های برقی ارائه دهیم.

همه چیز در باره رنگ پاش برقی

رنگ پاش برقی

پیستوله رنگ پاش برقی یک ابزار کاربردی است که توسط نیروی برق رنگ را به روی سطوح می پاشد. پیستوله برقی مورد مصارف عمومی و خانگی قرار می گیرد. با خواندن این مطالب شما با پیستوله رنگ پاش برقی بیشتر آشنا می شوید. 

ویژگی های پیستوله رنگ پاش برقی

پیستوله رنگ پاش، رنگ را به صورت یکنواخت بر روی سطوح مختلف می پاشد، بنابراین باعث افزایش کیفیت کار نقاشی می شود. در کلیه پروژه های عمومی و خانگی رنگ کاری این ابزار به یاری شما می آید تا در صرف زمان و انرژی صرفه جویی نمایید.
پیستوله برقی از نظر پاشش رنگ دارای حالتهای عمودی و افقی است، که موجب سهولت رنگ کاری می شود. همچنین دارای نازل های متعددی می باشند که شرایط مختلف رنگ پاشی را بهبود می بخشند. دسته و کلید تفنگی آن موجب سهولت در کنترل سرعت و انجام طولانی مدت رنگ پاشی می شود.

کاربردهای پیستوله رنگ پاش برقی

اگر می خواهید در پروژه رنگ کاری و نقاشی خود در صرف زمان صرفه جویی نمایید، استفاده از پیستوله رنگ پاش برقی به شما پیشنهاد می شود. مزیت اصلی استفاده از پیستوله برقی نسبت به سایر ابزارهای رنگ پاشی مانند برس معمولی و غلطک، پوشش دهی بیشتر سطوح در زمان کمتر است.
زمانی که می خواهید سطوحی را رنگ کنید استفاده از قلم مو یا غلطک دشوار و زمان بر و نیازمند مهارت می باشد. با استفاده از پیستوله رنگ پاش برقی می توانید با اندکی مهارت کار نقاشی خود را با کیفیت مطلوب انجام دهید.
از کاربردهای مفید رنگ پاش برقی این است که با کمترین تلاش بخش های گسترده ای را پوشش می دهد، بنابراین مناسب برای فضاهای بزرگ است. همچنین به دلیل داشتن توانایی نادیده گرفتن عیوب سطحی مانند ضربه، شکاف و ترک برای سطوح خارجی با بافت های مختلف کارایی دارد.

انواع سیستم رنگ پاشی پیستوله برقی

موتور پیستوله رنگ پاش برقی از نظر سیستم رنگ پاشی به دو دسته تقسیم می شود:
سیستم رنگ پاشی HVLP:
در این سیستم حجم رنگ زیاد و فشار هوا کم می باشد. بنابراین ذرات رنگی که روی سطوح می نشیند بیشتر است و ضخامت رنگ نیز بیشتر می شود. به دلیل غلظت بیشتر رنگ سرعت رنگ پاشی پایین تر است و برای محیط های خارجی با سطوح کم مناسب می باشد. همچنین برای پروژه های رنگ کاری که جزئیات در آن اهمیت دارد مناسب می باشد.
سیستم رنگ پاشی سلنوئیدی:
در این سیستم از یک پمپ هیدرولیکی برای ایجاد فشار استفاده می شود. حجم رنگ کم و فشار هوا بیشتر است. رنگ با غلظت کمتری به سطوح پاشیده می شود بنابراین سطح بیشتری از محیط را پوشش می دهد. چون سرعت رنگ کاری بالا است برای محیط های داخلی و خارجی با سطوح زیاد مناسب است.

 نکات ایمنی و نگهداری رنگ پاش برقی

مهمترین آنها عبارتند از:
– برای اینکه ابزار تان طول عمر طولانی داشته باشد نیاز هست که بعد از هر بار استفاده دستگاه تمیز شود. قبل از تمیز کردن دستگاه را از برق جدا نمایید، زیرا رنگ پاش برقی در حالت فشار بالا می تواند رنگ را به زیر پوست تزریق کند که خطر مسمومیت ایجاد می کند.
– در هنگام پاشش رنگ از عینک ایمنی و ماسک تنفسی استفاده نمایید.
– کار رنگ پاشی را در محیطی که دارای تهویه مناسبی است انجام دهید.
– قبل از ریختن رنگ رقیق شده به داخل مخزن دستگاه آن را از صافی رد کنید. این کار هم به کیفیت رنگ کاری شما کمک می کند و هم از رسوب رنگ در دستگاه جلوگیری می نماید.

پیستوله رنگ پاش برقی هر نوع کار نقاشی را سهولت می بخشد. با این حال شما برای انتخاب پیستوله رنگ متناسب با نیازهای خود نیازمند بررسی موارد بالا هستید.

نظرات

 
   
 
Captcha