معرفی به دوستان اشتراک گذاری

هرچند اسم دریل بتن کن ابزاری بسیار قدرتمند، مقاوم و آسیب ناپذیر را در ذهن تداعی میکند، در واقعیت دریل های بتن کن هم مانند سایر ابزار آلات ممکن است خراب شوند.

رعایت نکاتی که مانع آسیب دیدن  دریل بتن کن میشود

با این حال تجربه ما  نشان میدهد؛ در بسیاری موارد خرابی دریل بتن کن نه به علت شرایط کیفی محصول بلکه به خاطر رعایت نکردن برخی نکات در خرید، استفاده و نگهداری از آن است.

در هنگام انتخاب و خرید ابزار مهم ترین عاملی که باید به آن توجه شود، کاربردی است که از آن ابزار انتظار دارید. در مورد دریل های بتن کن توجه به این نکته ضروری است که بیشتر توان و کارایی ابزار بر سوراخکاری تمرکز دارد، هر چند ممکن است توان تخریب کاری های سبک را نیز داشته باشد.

 اگر به دنبال ابزاری صرفا برای عملیات تخریب هستید، بهتر است یک چکش تخریب خریداری نمایید. چکش تخریب ابزاری سبک است که برای عملیات های تخریب کاری سبک مثل تخریب دیوارهای داخلی و کف ساختمان ها کاملا مناسب است.

برای عملیات بزرگ و تخریب کاری سنگین مانند حفر چاه هم باید از دستگاه های بزرگ چکش تخریب استفاده نمود.

نکته دیگر توجه به سایز مته ابزار است. برای مثل در بتن کن ها هر چند امکان استفاده از مته تا سایزبالا  هست ولی برای رسیدن به بهترین عملکرد دستگاه، نهایتا از مته تا سایز مینیمم  استفاده گردد. برای سوراخکاری های بزرگ بهتر است به کمک مته راهنما ابتدا یک سوراخ کوچکتر روی قطعه کار ایجاد نموده و سپس مته بزرگ را برای ایجاد سوراخ اصلی به کار برید.

حین کار با دریل بتن کن حدودا هر ۱۰ دقیقه دستگاه را خاموش کنید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه به آن استراحت بدهید. موتور محرک دریل های بتن کن آرمیچری است و در کاربری طولانی مدت داغ میشود؛ این امر میتواند به قطعات داخلی دریل آسیب برساند.

اگر قصد دارید ابزاری که تهیه میکنید را به مدت طولانی و با بالاترین بازدهی به کار برید؛ همانگونه که در زمان خرید و حین استفاده از ابزار توجه لازم مبذول میدارید باید به نگهداری از آن هم اهمیت بدهید. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید به دریل بتن کن روغن یا گریس اضافه شود. سرویس کاری و رسیدگی به دستگاه را به افراد متخصص بسپارید؛ معمولا پس از هر ۱۱۰ تا ۱۲۰ ساعت کار باید دریل بتن کن را برای سرویس دوره ای به نمایندگی ارجاع دهید.سرویس های دوره ای شامل تعویض گریس و شستشوی کامل به همراه تعویض کلیه اورینگ ها و پکینگهای مهم میباشند که نقش بسیار مهمی دراثربخشی دستگاه و عمر طولانی تر آن را دارند.

با رعایت این نکات ساده عمر مفید و کارایی دریل های بتن کن به طرز قابل ملاحظه ای افزایش میابد و نیازی به تعمیر نخواهد داشت.

نظرات

 
   
 
Captcha