سه نظام

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

سه نظام یکی از متعلقات مهم در یک دریل می باشد که کار ابزار گیری را انجام می دهد به طوری که بدون آن دریا قابلیت خاصی ندارد

سه نظام

سه نظام که یکی از ملزومات واجم در یک دریل می باشد دارای 3 فک می باشد که با باز و بسته شدن همزمان این سه فک ابزار ها با قطر های مختلف قابل کنترل و گرفتن می باشند .

سه نظام را می توان به صورت های مختلف دسته بندی کرد.

  • سایز
  • آچاری و اتوماتیک
  • پلاستیکی و فلزی

سه نظام یک دریل بسته به توان و قدرت یک دریل در نظر گرفته شده است که در دریل های متعارف در بازار از نمره های 6 10 13 16 و همچنین سایز های کم مصرف کوچک تر و بزرگ تر هم می توان نام برد .

برخی از سه نظام ها آچاری و برخی اتوماتیک می باشند که تفاوتی در کارکرد سه نظام ندارد .

پس چرا سه نظام آچاری و چرا اتوماتیک ؟

سه نظام آچاری یک مکانیزم ساده دارد که با گردش آچار بر روی دندهای آن باز و بسته می شود . ولی در سه نظام اتوماتیک این سیستم پیشرفته تر شده و نیازی به اچار نمی باشد و با دست به را می تانیم آن را باز و بسته کنیم . این سه نظام به لحاظ سرعت کار بهتر می باشد و در کارهایی که نیاز است سریع مته جابجا کنیم بهترین گزینه می باشد ولی یک نکته در کار کردن با این سه نظام وجود دارد که باید توجه کرد لقمه های سه نظام به انتها نرسد .

سه نظام آچاری مناسب برای کسانی که کارهای شخصی انجام می دهند و یا نیازی به باز و بستن زیاد و پشت سر هم ندارند می باشد و کسانی که یک دریل خانگی بخواهند بخرند داشتن دریلی با سه نظام اتوماتیک پیشنهاد نمی شود و نیازی به هزینه اضافی نمی باشد .

و مورد آخر این که سه نظام های اتوماتیک در انوع تمام فلزی نیمه فلزی و پلاستیکی می باشد که نوع تمام فلزی دارای استقامت و کیفیت بالاتری می باشد.

یکی از شرکت های بزرگ در تولید سه نظام شرکت rohm می باشد .

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha