دریل گیربکسی یا معمولی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

دریل یکی از ابزار های مهم در هر صنعتی می باشد .دریل ها در مدل ها و سبک های مختلف برای کاربرد های مختلف تولید شده است

دریل گیربکسی یا معمولی

وقتی یک دریل می خواهیم بین انتخاب کردن آن برای استفاده های مختلف مردد می مانیم به گونه ای که نمی دانیم کدام دریل مناسب کار ما است .

در این مقاله قسمت داریم به بررسی 2 مدل دریل ساده ضربه ای و دریل گیربکسی ضربه ای بپردازیم .

دریل های ضربه ای ساده به گونه ای طراحی شده است که آرمیچر به یک دنده و آن به شفت سه نظام متصل می باشد و برای حالت ضربه ای هم روی چرخ دنده یک سری حالت پله قرار داده اند که در حات گردش ضربه هم بزند .این سبک از دریل  دارای وزن مناسب می باشد و بیشتر برای مصارف خانگی و نیمه صنعتی مناسب می باشد .

در مدل دریل گیربکسی که یک قسمت فلزی در قسمت جلوی پوسته آرمیچر وجود دارد و عموما فلزی می باشند چندین دنده درگیر می باشد که این عمر باعت ایجاد قدرت بالاتر می شود و در هنگام کار های سنگین دستگاه کم نمی آورد .در این نوع دریل غالبا حالت 1و2 مکانیکی وجود دارد که باعث می شود دور دستگاه را مانند دنده ماشین کند و یا تند کرد . این دریل ها عموما در 2 مدل 13 و 16 م م ارائه می کنند .این نوع دریل ها بیشتر برای کارهای کارگاهی می باشد و مناسب برای کارهای ساختمانی نمی باشد . کسانی که سوراخکاری بر روی سطوح مختلف مانند چوب فلز و مصالح دارند و قطر سوراخکاری بالایی ندارند ولی مقدار کارشان زیاد می باشد این مدل مناسب ترین خرید می باشد .

از شرکت های مطرح میتوان به شرکت بوش شرکت متابو و... اشاره کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha