اخبار سفر

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

در این سفر چند روزه به آلمان قسمتی از خط تولید شرکت متابو دیده شد

اخبار سفر

شرکت متابو ر ابتدا به نام metal bohre بود که به مرور زمان و با تکمیل تر شده خط تولید و بهینه تر شده در تولید محصولات مدیران این شرکت تصمم به مختصر کرن نام آن گرفتن و به نام امروزی خود یعنی metabo  تغییر کرد تا هم نام شرکت راحت تر و تلفظ شود و هم بهتر در یاد ها بماند .


 

در بازدیدی که گروه مسافر به کشور آلمان و شرکت متابو داشتن گوشه ای از خط تولید متابو را مشاهده کردن و به صورت اجمالی از تولید قسمتی از قطعات بازدید کردند .

این بخش که قسمت تولید آرمیچر بود از چند بخش مجزا تشکیل شده بود که در هر بخش به صورت مستقل به تولید قسمتی از آرمیچر می پرداخت .

در قسمت اول که مربوط به تراشکاری بود هسته اولیه آرمیچر در  دستگاه های cnc  و تراش قرار می گیرد هسته تراش و پرداخت می شود و آماده برای مراحل بعدی می شود .

نکته جالت در این بخش این که در بین ابزار تراشکاری ماشین آلاتی با عمر بالا مشاهده شد که هنوز هم مورد استفاده قرار می گرفت و هنوز هم با دقت بالا کار می کرد .

در بخش دیگر از تولید آرمیچر که بخش سیم پیچی بود . تمامی مراحل توسط روبات انجام شده و کاملا مکانیزه این کار انجام می شود و هیچ گونه دخالت فردی در این خط تولید دیده نمی شد و فقط در مرحله نهایی و یک اپراتور چک نهایی را انجام می داد .

بعد از این مراحل قطعات با لیفتراک به بخش نهایی رفته و در آنجا مراحل سرهم کردم و اسنبل کردن و چک نهایی انجام می شود .

در انتها این نکته قابل توجه می باشد که 2 چیز در یک شرکت بزرگ مورد اهمیت است

1 نظم و ترتیب در خط تولید

2 بررسی و چک جز به جز قطعات و دستگاه ها با کمترین مشکل در زمان ارائه محصول وجود داشته باشد .

 

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha