چکش تخریب یا دریل چکشی

تفاوت چکش و دریل

تفاوت چکش و دریل

خرید بین 2 دریل چکش تخریب و بتن کن یا همان دریل چکشی

کسانی که کار ساختمانی انجام می دهند همیشه با 2 ابزار کاردارند و نیاز دارند که این 2 ابزار را در حال ساخت پروژه خود داشته باشند. این دو ابزار هر دو دارای اندازه ها و وزن های مختلف هستند که شرکت های سازنده مانند شرکت بوش بنا بر نوع کار در پروژه ها این مدل ها را ارائه داده اند. 

تعریف چکش تخریب

چکش تخریب ابزاری است که فقط برای تخریب طراحی شده است و امکان سوراخکاری بر روی سطوح مختلف را ندارد و فقط می تواند یک حفره ای در یک سطحی ایجاد کند. این نوع دریل در مدل های مختلف از جمله 4 شیار، 5 شیار و یا 6 گوش موجود می باشند که دارای وزن هایی بین 3 تا 30 کیلو متفاوت هستند.

تعریف بتن کن یا دریل چکشی

این دریل برای سوراخکاری و تخریب در سطوح مختلف به کار می رود و دارای 2 یا 3 حالت است سوراخکاری، سوراخکاری همراه تخریب، تخریب. این نوع دریل ها دارای در اندازه ها و او وزن های مختلف طراحی و به بازار ارائه شده اند. بزرگترین و سنگین ترین دریل بتن کن در حال حاضر حدود 12 کیلو وزن دارد که می تواند سوراخی با قطر 52 م م ایجاد کند. علت این که این دریل در ابعاد بزرگتر تا به امروز تولید نشده شاید به خاطر این موضوع باشد که این دریل برای سوراخکاری در ابعاد مختلف نیاز است در سطوحی مختلف از جمله دیوار استفاده شود و این کار با وزن های بالاتر خیلی سخت می شود. این دریل در مدل های مختلف از جمله 4 شیار و 5 شیار ارائه می شود.

تفاوت بین چکش تریب و دریل بتن کن

سوالی که مطرح می شود کسی که یک دریل بتن کن دارد چه نیازی به چکش تخریب دارد و وقتی روی حالت تخریب می گذاریم این کار انجام می شود و چرا باید 2 دستگاه خریداری کنیم. باید گفت که شرکت های تولید کنند بتن کن ها این دستگاه را بر پایه سوراخکاری طراحی و تولید کرده اند و اصل کاربرد این نوع دریل برای سوراخ است و کار تخریب در مقیاس وسیع برای این نوع ابزار سنگین است، در دستگاه یک قطعه وجود دارد بنام  شاتونکه اگر مدت زمان طولانی از این نوع ابزار استفاده نماییم  سریع می شکند. ولی در چکش تخریب این قطه بزرگتر و قوی تر است و به راحتی کار تخریب انجام می شود. این علت اصلی در استفاده از چکش تخریب می باشد.نظرات

 
 
Captcha